Medycyna estetyczna – popularne zabiegi

Medycyna estetyczna pozwala na poprawę urody, jak i odmłodzenie skóry. Stanowi dopełnienie codziennych domowych rytuałów. Cieszy się rosnącą popularnością wśród nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jest w miarę nowym odłamem medycyny, która zajmuje się problemami skórnymi. Jest bardziej zaawansowana a niżeli kosmetologia. Z kolei mniej inwazyjna niż chirurgia plastyczna.

Zabiegi odmładzające

Wypełnienie zmarszczek należy do najpopularniejszych zabiegów. Toksyna botulinowa (inaczej jad kiełbasiany) służy do redukcji zmarszczek. Wstrzyknięcie jej w mięsień skutkuje wygładzeniem zmarszczek. Ponadto, zapobiega tworzeniu się nowych. Medycyna estetyczna wykorzystuje również kwas hialuronowy w walce z powstrzymaniem starzenia się skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Wykonuje się ją ze względów estetycznych, jak i medycznych. Nadmierne owłosienie występuje towarzyszy niektórym chorobom. Depilacja oprócz poczucia komfortu wizualnego pozwala również na wzmożone utrzymanie higieny. Dzięki usunięciu włosów, na których gromadzą się bakterie. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, opalenizna, podrażnienia występujące na skórze. Infekcje skórne, które nie zostały jeszcze wyleczone, również uniemożliwiają realizację zabiegu. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zabieg laserowy należy powtórzyć. Optymalna liczba zabiegów to 5 powtórzeń. Oczywiście, wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb, typu owłosienia.

Więcej informacji na https://sierant-gabinety.pl/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *